Тел: 052/630-087

Мобилен Виваком: 0888/349-286

Мобилен Мтел: 0886/432-833

До края на седмицата фирмата няма да работи. Ще бъде отворено на 22.01.2018 г /понеделник/.

Молим, да ни извините за причиненото неудобство!


Вижте кой и в кои случаи няма право да иска удостоверение за актуално състояние на фирмата Ви?

Вижте повече


Публикуване на ГФО за 2016 г в интернет за 7 лв:
(краен срок 30.06.2017 г)

- Незабавно публикуване

- Незабавно получаване на Удостоверение за публикуван финансов отчет

- Отсрочено плащане, възможност за on-line плащане

Публикувайте Вашите ГФО бързо, лесно, без никакви формалности, в удобен за Вас формат с публикувани до сега над 13 000 ГФО в сайтовете на "АВЕ КОМЕРС" ЕООД до 30.06.2017 г!

Публикацията в нашите сайтове и таксата, платена еднократно, осигуряват изискваният от Закона за счетоводството 3-годишен неплатен свободен достъп до Вашите годишни финансови отчети (ГФО).

Ако пускате повече отчети, попитайте за отстъпка


 

ПРЕРЕГИСТРАЦИЯ

 


 

Нормативна база актуална към

17.01.2017 г-

действаща за

2017 г

Вижте повече


Полезни връзки


Вашите права са важни - отстоявайте ги!

Знаете ли в кои случаи не могат да изискват от Вас да предоставяте удостоверение за актуално състояние?

 

Ако фирмата Ви е регистрирана или пререгистрирана в търговския регистър към Агенцията по вписванията и сте посочили ЕИК, никой:


- съд,

- държавен орган,

- орган на местното самоуправление и местната администрация

- лице, на които е възложено упражняването на публична функция,

- организациите, предоставящи обществени услуги, като БТК, мобилни оператори, снабдителни дружества, банки и др.,

 

на основание чл.23, ал.4 от Закона за търговския регистър /ЗТР/ нямат право да изискват доказването на обстоятелства, вписани в търговския регистър, т.е. не мога да изискват от Вас да предоставяте удостоверение за актуално състояние или да представяте актове, обявени в търговския регистър, например актуален дружествен договор или годишен финансов отчет, обявен там.

 

  • Какво става, ако въпреки законовата забрана, от някое от изброените по-горе органи и институции, Ви поискат, и след като им посочите законовото основание, продължат да настояват да получат удостоверение за актуално състояние или вече обявен, в търговския регистър, акт?

 

Съгласно чл.40, ал.5 от ЗТР такова длъжностно лице подлежи на наказание- глоба от 100 до 500 лв, като нарушенията се установяват с актове, съставени от длъжностни лица, определени от изпълнителния директор на агенцията, а наказателните постановления се издават от изпълнителния директор на агенцията или от оправомощени от него длъжностни лица. Установяването на нарушенията, издаването, обжалването и изпълнението на наказателните постановления се извършват по реда на Закона за административните нарушения и наказания.

 

Т.е. от Вас се иска просто да пуснете жалба в търговския регистър към Агенцията по вписванията.

бутони за споделяне

RSS канал   Карта на сайта